Любите ли вы нашу школу?

Опрос на сайте

Школьные уроки
    Факультативные занятия
    Занятия в спортивных секциях
    Культурно-массовые мероприятия
    Кружки по интересам
    Экскурсии в музеи, библиотеки
    Самоподготовка дома или с репетитором
    Полежать на диване
    Другое

Государственное учреждение образования "Средняя школа №33 г. Могилёва" » Наши новости » Капітан нашых падарожжаў

Капітан нашых падарожжаў

12 мая 2018 года, у рамках шостага школьнага дня, вучні чацвёртых, пятых класаў сустрэліся ў бібліятэцы, каб адзначыць юбілей  - 135-годдзе Янкі Маўра. Любімы ўсімі дзецьмі беларускі пісьменнік з’яўляецца заснавальнікам прыгодніцкай літаратуры і адным з першых прадстаўнікоў гістарычнай літаратуры.
Усе прысутныя даведаліся ад бібліятэкара пра цікавыя старонкі з біяграфіі пісьменніка, чыталі ўслых апавяданне  "Слёзы Тубі”, а потым разважалі наконт прачытанага, адказвалі на пытанні.
Кнігі Янкі Маўра адкрываюць перад сваімі чытачамі вялікі свет ведаў, запрашаюць у падарожжа па родных мясцінах беларускага краю.
     Бібліятэкар  Удальёва І.Э.