Где вы побывали этим летом [?]

В оздоровительном (спортивном) лагере
В туристическом походе по Беларуси
На море
В экскурсионном туре (за границей)
Все лето был(а) в Могилеве
Ноябрь 2018 (20)
Октябрь 2018 (70)
Сентябрь 2018 (42)
Август 2018 (28)
Июль 2018 (15)
Июнь 2018 (41)
«    Ноябрь 2018    »

Адзін звычайны шосты дзень з жыцця школы
10-02-2018, 14:35 |

Адзін звычайны шосты дзень з жыцця школы

Школа плённа працуе і ў суботу. Калі прайсці па школьных кабінетах, то будзеш упэўнены, што гэта не проста дзень, а плённы дзень.
Настаўнікі школы праводзяць факультатыўныя заняткі па вучэбных прадметах, а таксама па суботах праводзяцца заняткі музычнай накіраванасці.
Веліканава А.М.  рыхтавала  вучняў 11 класаў да ЦТ па хіміі.
Індывідуальныя заняткі праводзілі настаўнікі англійскай мовы Амбражэвіч Н.А.,  Дарашэнка А.М.  і Баркоўская Я.А.
Заняткі  па падрыхтоўцы да экзаменаў праводзіла настаўніца матэматыкі  Марозава Н.Б., а стымулюючыя заняткі па матэматыцы -  Тарандзюк І.В.
У цэнтрах па падрыхтоўцы да алімпіяд па рускай мове і матэматыцы ладзілі сваю работу настаўнікі Барысенка Л.А. і  Усціна І.В.  разам з вучнямі 4-8 класаў.
Класны кабінет абралі вучні 7 класаў для напісання даследчай работы па фізіцы пад кіраўніцтвам Федаровіч Н.Я.
Натхненне ва ўласнай творчасці шукалі вучні 6 класаў разам Галяшовай В.В.
Традыцыйна арганізавана работа ў кабінеце інфарматыкі.  Настаўнікі Дубаўцава Н.М. і Усціна І.В. правозілі школьныя конкурсы, а таксама дапамагалі вучням выконваць  розныя творчыя заданні па школьных прадметах. Субота – час для ўдзелу ў  анлайн-конкурсах.  Тут жа, у кабінеце інфарматыкі, настаўнікі  беларускай мовы  Селіфонтава Л.В. і Сомава А.А. рыхтавалі вучняў да алімпіяд з выкарыстаннем тэставых заданняў.  З электронным дзённікам працавалі класныя кіраўнікі. Інжынер-праграміст Лявонава А.Г.  размяшчала на школьным сайце атрыкулы вучняў.
Настаўнікі пачатковых класаў праводзілі заняткі ў "Школе развіцця” для пяцігадовых дзяцей.
Кансультацыі псіхолагаў і сацыяльных педагогаў для вучняў і бацькоў па суботах сталі звычайным заняткам.  Мерапрыемствы  педагогаў-арганізатараў наведваюць вучні розных узростаў, бо цікавыя фільмы, падрыхтаваныя па розных тэмах, - займальныя.
У спартыўнай зале – спартыўныя мерапрыемствы. Спаборніцтвы па міні-футболу для вучняў 8 класаў арганізавалі Хаўратовіч В.С. і Марчанка А.М.. Класныя кіраўнікі Цімчанка Г.І., Малтабар Ж.У., Селіфонтава Л.В. разам з бацькамі сталі ўдзячнымі гледачамі.  Пасля заканчэння спартыўных мерапрыемстваў вучні з настаўнікамі і бацькамі накіраваліся ў клуб "Барысфен” на цікавыя прадстаўленні.
І настаўніцкая  не была пустой: тут намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце Алдашова Т.Р. праводзіла кансультацыі для настаўнікаў, а класныя кіраўнікі  працавалі з журналамі.
Такім атрымаўся звычайны суботні дзень 10 лютага 2018 года.
Агляд падрыхавалі:
Алена Сомава і Алеся Лявонава