Любите ли вы нашу школу?

Опрос на сайте

Школьные уроки
    Факультативные занятия
    Занятия в спортивных секциях
    Культурно-массовые мероприятия
    Кружки по интересам
    Экскурсии в музеи, библиотеки
    Самоподготовка дома или с репетитором
    Полежать на диване
    Другое

Государственное учреждение образования "Средняя школа №33 г. Могилёва" » МЫ - БЕЛАРУСЫ! » Успамін пра Максіма Багдановіча

Успамін пра Максіма Багдановіча

На мінулым тыдні  ў школе прайшлі ўрокі памяці "Хай заўсёды гучыць тваё моцнае слова!”, прысвечаныя жыццю і творчасці Максіма Багдановіча. Вучні з задавальненнем апавядалі пра цікавыя моманты з жыцця паэта, чыталі вершы на памяць. Нашы бібліятэкары Ірына Эдуардаўна Удальёва і Любоў Ульянаўна Лук’янская падрыхтавалі і правялі для вучняў літаратурна-музычнае падарожжа па жыцці і творчасці Максіма Багдановіча, падчас якога, акрамя цікавага аповеду, вучні слухалі песні на вершы М. Багдановіча, паглядзелі дакументальную стужку "Зорка Багдановіча”,  і таму напрыканцы выдатна адказвалі на пытанні віктарыны.  Мерапрыемства  атрымаліся цікавымі і пазнавальнымі.