Любите ли вы нашу школу?

Опрос на сайте

Школьные уроки
    Факультативные занятия
    Занятия в спортивных секциях
    Культурно-массовые мероприятия
    Кружки по интересам
    Экскурсии в музеи, библиотеки
    Самоподготовка дома или с репетитором
    Полежать на диване
    Другое

Государственное учреждение образования "Средняя школа №33 г. Могилёва" » Наши новости » На выставе сучасных мастакоў

На выставе сучасных мастакоў

Мы, вучні 5 "А" класа, набываем свой мастацкі вопыт праз музыку. Нават самі таго не ведалі, што нас можа захапіць жывапіс, скульптура, графіка.

13 верасня мы разам з класным кіраўніком Н. М. Храбрай наведалі мастацкую выставу ў філіяле музея гісторыі Магілёва – выставачная зала на вуліцы Болдзіна.   Тут мы аказаліся ўпершыню. Нашай увазе былі прадстаўлены творы сучасных мастакоў: жывапісныя палотны, фігуры, скульптуры. Сярод іх запамінальная работа У. Конанава "Ландыш", зробленая з граніту і мармуру, У. Пахаўцова "Адзінота" - з дрэва і гліны,

К. Аляксеева "Вясновыя клопаты” – з дрэва. Чым толькі ні карыстаюцца творцы пры стварэнні работ: тут медзь і бронза, мармур і граніт, алей і попел, дрэва і гліна.

Экспазіцыя мае свае адметнасці: кожны наведвальнік зможа далучыцца да агульнага і знайсці сваё асабістае. Разглядаючы асобныя творы майстроў, можна ўявіць сябе нават у іншым выдуманым свеце. Кожны з нас атрымаў на выставе новыя ўражанні. А думкамі абменьваліся падчас прагулкі ў парку Горкага.

Карына Кундалева, вучаніца 5 "А” класа,

Наталля Мікалаеўна Храбрая, кл. кіраўнік