Любите ли вы нашу школу?

Опрос на сайте

Школьные уроки
    Факультативные занятия
    Занятия в спортивных секциях
    Культурно-массовые мероприятия
    Кружки по интересам
    Экскурсии в музеи, библиотеки
    Самоподготовка дома или с репетитором
    Полежать на диване
    Другое

Государственное учреждение образования "Средняя школа №33 г. Могилёва" » Наши новости » Урачыстая цырымонія ўручэння пашпартоў маладым грамадзянам Рэспублікі Беларусь

Урачыстая цырымонія ўручэння пашпартоў маладым грамадзянам Рэспублікі Беларусь

14 сакавіка ў дзяржаўнай установе адукацыі "Сярэдняя цкола № 33 г. Магілева” адбылася ўрачыстая цырымонія ўручэння пашпартоў маладым грамадзянам Рэспублікі Беларусь у рамках Дня Канстытуцыі.

На мерапыемстве прысутнічалі ганаровыя госці:

Дэпутат Палаты прадстаунікоў нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь Старавойтаў Аляксандр Генадзьевіч;

Намеснік кіраўніка адміністрацыі Ленінскага раена, старшыня Ленінскай раеннай арганізацыі грамадскага аб’яднання "Беларускі Фонд міру”, намеснік старшыні Магілеўскага абласнога Савета дэпутатаў Раінчык Ірына Анатольеўна;

Старшыня праўлення Магілеўскага абласнога аддзялення грамадзянскага аб’яднання "Беларускі Фонд міру” Мельнікава Валянціна Федараўна;

Старшыня Ленінскага раеннага Савета ветэранаў Грэбенеў Віктар Аляксандравіч.

Быць грамадзянінам Рэспублікі Беларусь – гэта вялікі гонарУ чатырнаццаць год ўпершыню атрымліваецца пашпарт, а гэта значыць, што нашы вучні сталі паўнапраўнымі грамадзянамі нашай краіны.

Раінчык Ірына Анатольеўна і Мельнікава Валянціна Федараўна ўручылі лепшым з лепшых пашпарты, Канстытуцыю і памятную кнігу "Я – грамадзянін Рэспублікі Беларусь”.

Юныя грамадзяне далі клятву быць годнымі памяці дзядоў і прадзедаўякія аддалі свае жыцці за гонар і незалежнасць нашай Радзімыбыць сапраўднымі гаспадарамі зямлі беларускай і ўсямерна спрыяць росквіту Рэспублікі БеларусьГосці звярнуліся да юных грамадзян са шчырымі словамі віншавання. На мерапрыемcтве гучалі песні, вершы, прысвечаныя роднай краіне, Бацькаўшчыне.

Педагог-арганізатар

Макарэвіч І.В.